Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

SAD: Ted Kruz pobedio Donalda Trampa na unutarpartijskim izborima republikanaca u Ajovi, Klintonova i Sanders izjednačeni

Komentari (9) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 utorak, 02 februar 2016 10:26
...
Ted Kruz je "jahao" na pretpostavci o veličini i izuzetnosti Amerike za razliku od Trampa. Prava priča bi bila između Sandersa i Trampa, ali to nećemo gledati. Nasuprot toga gledaćemo drugu ligu Hilari i Teda, ako nekoga to zanima.
Kaže Amanpur na CNNu juče da ceo svet gleda rezultate iz Ajove. Valjda stvarno imaju toliko ograničene spoznaje da su oni ujedno i ceo svet.
Preporuke:
29
2
2 utorak, 02 februar 2016 10:48
Knežević Milan
Svi su izgledi da se izborni cirkus u SAD nastavlja i za ovaj mandat...
I dalje, od bilo kakve demokratije tamo nema ništa, i dalje tu fikciju kontroliše krupni kapital, i zamajava narod da nešto odlučuje. A u suštini- sistem je vrlo sličan onom kakvi su bili "izbori u SFRJ 80-ih prošlog veka- delegatski (elektorski) sistem, u kome je vlast naroda potpuno izmeštena u neke pseudo-političke forume koji odlučuju o svemu, bez ikakvog uticaja narodne volje na zbivanja.
Tragikomična je ta američka zbunjenost masa u uverenju da to jeste demokratija, i da je to sistem koji funkcioniše i štiti neka građanska prava; suština je taj strah običnog čoveka da će se sve srušiti ako se pobune protiv tog uzurpiranja političke moći od strane vrlo uskog kruga potpuno otuđenih ljudi, opijenih novcem, moći i uticajem.
Kuda će sve to odvesti SAD?
Meni se čini- pravo u ostvarenje onih košmarnih scenarija iz nekih futurističkih serija, kakve se danas prave.
Ako.
Preporuke:
19
1
3 utorak, 02 februar 2016 11:41
Dragan
Svejedno je ko će glumiti epizodnu ulogu američkog predsednika - politka je ista bez obzira na glumce. glumci su samo "celebrity", za široke narodne mase i protokole.
Preporuke:
15
0
4 utorak, 02 februar 2016 11:49
podrška sa zadrškom
Klintonove koja ima duboke veze unutar stranke i veliku podršku raznolikog izbornog tela..
..
To se rečnikom neuvijenim,bez rukavica,odnosi na hijene sa Vol strita i Holivuda.
niče
Preporuke:
17
0
5 utorak, 02 februar 2016 13:45
brzi
Gde ste vi učili šta je demokratija? U nekim boljševističkim učbenicima? U zapadnim demokratijama kde funkcioniše pravni, a ne revolucionarni, poredak tačno se zna ko je ko i ko ima koju ulogu. Političke partije vode saveti i kongresi tih partija preko programa partije, funkcioneri koji se kandidatuju na izborima su puki izvršioci, a ne kreatori( u savetu partije ako jese jesu u manjini), programa partije i njihov glavni posao je pre izbora prezentovanje programa a posle izbora izvršavanja programa partije kojoj pripadaju. Radi toga jer nikada rezultat izbora nije 100% za jednu partiju treba praviti kompromise i tu dolazi do odstupanja između predizbornih programa i kasnijih realizacija programa. Ali to su niansije. Bistvo izbora jeste da narod imam mogučnost odabira programa koji mu najviše odgovara. To je bit demokratije u pravnom poredku. A glavni uslov i garancija za demokratiju jesu političke partije koje jesu institucije sa deceniskom programskom tradicijom.
Preporuke:
2
14
6 utorak, 02 februar 2016 13:48
UDS
Rezultati su na 6 mesta bili toliko izjednačeni da su morali da bacaju novčić da bi odredili pobednika... I kako to diktatura demokratije nalaže, nasuprot zakonima verovatnoće, Hilari Klinton je od 6 bacanja novčića dobila svih 6...

I posle neka neko kaže da novac ne utiče na izborni ciklus.
Preporuke:
16
0
7 utorak, 02 februar 2016 17:00
Paljevina
Negde pročitah da, od početka dvadesetog veka naovamo, na predsedničkim izborima UVEK pobeđuje onaj koji sakupi više para za predizbornu kampanju (znači, koji ima više para da plati propagandu u korist sopstvenog programa, čitaj predizbornih lagarija). Uloga nekakvih partijskih programa u svemu tome je nikakva, a brzi tim glupostima samo želi da nam uvali ono što su američkom narodu već davno uvalili, da, kao narod nešto odlučuje, nešto se pita. Važnost institucije predsednika amerike,kao i drugih izabranih institucija je najvećim delom protokolarna, u najboljem slučaju da izvrši zadatke pravih vladara iz senke (krupni međunarodni kapital oličen u vojno-industrijskom kompleksu i hijena sa Vol-strita). Nema tu mnogo više demokratije nego u tzv. islamskoj državi u kojoj kalif odlučuje sve i to u ime božanskog prava (u americi se to bogom dano pravo naziva izborni proces kao najviša sila koja o svemu odlučuje izvan i iznad volje naroda)
Preporuke:
6
0
8 utorak, 02 februar 2016 17:25
brzi
@Paljevina

Baš kod amera se ozbiljno varaš. Oni imaju predsednički večinski sistem izbora što znači da pobednik an kraju dobije sve dok poraženome ne ostaje ništa. Ovo što se sada događa u SAD su partiski izbori za partiskog kandidata na predsedničkim izborima na jesen ove godine. Prava kampanija za predsedniče izbore če početi tek posle godišnjeg odmora, krajme augusta početkom septembra i tada če se predizborna kampanija temeljiti na izbornom programu pojedična partije, novac je tek sekundarnog uticaja. Da bi bio novac sve, republikanci bi bili na vlasti celi poslednji vek ( od uspona Rockenfelera naovamo). Takođe ameri imaju tri nivoja zakonodavne vlasti ( dva plus predsednik koji ima ovlaščenja da može da donosi i sam zakone u pojedinim sektorima i uslovima)koji su obično( u večini slučajeva) pod kontrolom suprotnih tabora ( ako je predsednik demokrata onda je senat (gornji dom) republikanski ili obrnuto) koja se kontroliše samu sebe.
Preporuke:
1
8
9 utorak, 02 februar 2016 17:27
brlj
.... Ajova nije - SAD, a ove bi, konačno, mogle da imaju 4 ozbiljna kandidata .... A taj njihov izborni sistem je - zaostao, netransparentan i - nedovoljno demokratski ! DŽabe se upinju nekom svojom `demokratijom`, - ceo svet sada vidi da je to - `falš`...
Preporuke:
7
1

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner